lélekmozsár

Szavak és tettek

A Waldorf iskolákról szokták azt is mondani, hogy ezek a “fej-szív-kéz” iskolái, utalva ezzel az ember testi-lelki-szellemi hármas tagozódására. A gyerekek ezért nem csak intellektuálisan, a fejükkel sajátíthatják el a tananyagot, hanem – főként a művészetek és a mozgás segítségével – az érzéseikkel átélhetik (pl. zene, dráma) és a testükkel is megtapasztalhatják (pl. bothmer, kézműveskedés)… Tovább »

Hibázás és tanulás

Amikor érettségi előtt álltam, megkérdezte tőlem egy riporter, hogy mit értékelek a legjobban abban a közösségben, aminek a tagja voltam. Azt válaszoltam neki, hogy azt, hogy itt biztonságos környezetben lehet hibázni. Aztán ezt az egészet elfelejtettem, és a Waldorf iskolában, úgy húsz év múlva, rájöttem újra. Nem feltétlenül arra, hogy ez itt mindig így van,… Tovább »

Miért?

Amióta az eszemet tudom szenvedélyesen érdekeltek az emberek, a közösségek, a szervezetek. Mindig úgy alakult, hogy előbb-utóbb egy csapatban találtam magam, és a mai napig szeretek közösen együtt dolgozva, jó célokat megvalósítani. Iszonyú sok munkával, időnként nagyon lassan megy ez, egymást és magunkat tanulva közben, és valamiért örömet okoz nekem ez a bent is vagyok… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!